המלצות – הדרכת עיסוי תינוקות

הילה אריה-אייל, אמא של עוז:  " 'מגע אוהב' צמד מילים שנשמע טריוויאלי לגמרי אבל הפך לחלק בלתי נפרד מסדר היום שלנו. בהמון חום ואהבה שלומית מובילה סדנאות לעיסוי תינוקות ומשלבת בתוכן שיח אוהב, מחבק ומאפשר בתוך מרחב בטוח.
ממפגש למפגש לומדים עוד חלק בגוף ומי שמתמיד מזהה אצל התינוק תחושת ביטחון ואף ציפייה למגע. בין היתר ניתנים כלים להתמודד עם גזים, כאבי חניכיים ואף סקרנות גופנית.
בזכות שלומית אנחנו מידי יום דוגלים בעיסוי אוהב ומחבק, המון מגע של אהבה שרק מוסיף לחיבור המשפחתי שלנו.

שלומית תודה שהכנסת אותנו הביתה ונכנסת לנו ללב, נתראה בשיח אמהות."

igul5
igul2

שני, אמא של עידו:  "חופשת לידה שנייה בעיר חדשה וחיפשתי פעילות משותפת יחד עם התינוק והזדמנות להכיר עוד אמהות. מהרגע הראשון שהגעתי לשלומית הרגשתי נעים, שלי זה אומר הכול! אם זה הקול המרגיע של שלומית, אם זה הקבלה והרגשת הפתיחות שמיד קרתה ואם זו פשוט האווירה. פגשתי אמהות איכותיות, ונוצר שיח פורה על התינוקות והאחים הגדולים, עלינו כאמהות והתחושות שעולות ועוד ועוד, כך שהיה הרבה מעבר לעיסוי.
לוקחת איתי הלאה הרבה מעבר לעיסוי ומגע אוהב, לוקחת דוגמאות ורעיונות לעיסוי לילדים הגדולים יותר, כך שזה לגמרי מרגיש כמשהו שמשפיע גם על החוויה המשפחתית כולה 🥰😊"

ליאת הופלנד, אמא של בארי:  "הסדנה לעיסוי תינוקות היתה מהנקודות אור שלי במהלך השבוע. המפגש עם האימהות, השיח הגבוהה (הלא תינוקי) והיציאה מהבית. בנוסף לזה, הקבלה, ההכלה והסבלנות של שלומית יוצרים מרחב נוח ונעים מאוד לכל שאלה או תחושה.
והכי חשוב, המגע האוהב, המגע שדרכו יצרנו יחד, אני ובארי, שפה נוספת שדרכה אנחנו מתקשרים. מגע ושפה שילוו אותנו באופנים שונים עוד הרבה שנים!

ממליצה בחום לכל מי שרוצה זמן איכות עם התינוקי וחברה טובה!"

igul4
igul3

יעל פרקש, אמא של נועם:  "שמעתי המון על סדנאות עיסוי תינוקות, התלבטתי אם כדאי ללכת, לאן ללכת, מתי ללכת… היה חשוב לי שהסדנא תהיה כמה שיותר אישית, שנרגיש בבית. ככה היה!
בראש האירוח הביתי והחמים, עם הארוחת בוקר המפנקת, הכוס קפה המנחם אחרי לילה קשה וקבוצת האמהות התומכת, נמצאת שלומית שמוסיפה הרבה ערך מוסף למפגשים. אמנם מדובר בעיסוי תינוקות אך לא משאירים את האמא בצד וגם היא יכולה לבוא לידי ביטוי בסדנה ולשתף מה התחושות..
'מגע אוהב' הוא צמד מילים שאנחנו לוקחים איתנו לעוד הרבה זמן! יצאנו מהסדנה עם הרבה יותר מאיך מעסים תינוק!
מי שמחפשת בוקר מיוחד וקסום עם הילד שלה, זו הפעילות בשבילכן! ממליצה בחום!"

לידיה ליפשיץ, אמא של הילי:  "שלומית היקרה. הנה תם לו המפגש האחרון לעיסוי תינוקות. רציתי להודות לך על ההזדמנות ליצירת קשר איכותי עם הבת שלי. בתוך כל המרדף יצרת אווירה נעימה, נינוחה ומקצועית, שעה וחצי של הכל מהכל: ארוחת בוקר עשירה ובריאה (מה שאולי הייתי זוכה בה בצהריים אם בכלל, בגלל כל הדברים שצריכים להספיק ולא תמיד מתאפשר עם התינוקת על הידיים), שיח אימהות בגובה העיניים. שיח כנה, חושפני ללא שום ביקורת או מבט שיפוטי. אפשרת שיחה מהבטן, היית אמפטית לכאב ולקושי שחווה כל אמא בהתמודדותה עם תינוק חדש (אפילו עם ילד רביעי), התפעלת בכנות מרגעי ההצלחה בהורות שלנו, היית מקצועית בחומרים שהעלית וידעת לנרמל כשלרגע נבהלנו… וכמובן לימדת אותי להעניק מגע אוהב ואיכותי לתינוקת שלי. תודה ענקית על יכולת ההכלה, האמפטיה והנתינה. מעריכה מאוד…"

igul1
igul5

מאור קלימר, אמא של סהר:  "הסדנה הייתה כיפית ונעימה. מעבר לתחושת הרוגע ולקפה ששלומית תמיד מציעה (ותמיד כיף להגיע ולשמוע את המשפט "להכין לך קפה?") , ומעבר לעיסוי עצמו שנותן כלים קלים וטובים להעברת זמן העירות בנעימים, שלומית תמיד מעלה גם נושאים מעניינים לשיחה, ונוצר שיח טוב ופתוח בין האימהות. שיח  שבו ניתן לחלוק קשיים, ללמוד על פתרונות יצירתיים ובאופן כללי להיחשף ולהכיר אימהות נוספות שנמצאות כרגע ממש באותו מצב כמוני. היה תענוג!"

אינה אלכסנדרוביץ', אמא של איילה:  "שלומיתי יקרה, רציתי להגיד לך תודה על חוויה מדהימה, קורס עיסוי תינוקות בהנחייתך. זהו קורס שהוא הרבה מעבר לעיסוי תינוקות!

מדובר בחמישה מפגשים שיצרו סביבה מוגנת ונעימה עבורי, בה הרגשתי בנוח לדבר ולשתף בתחושות ובמחשבות שלי. יצרת עבורי בועה, בועה בה אף אחד לא שפט אותי אלא נתן לי אוזן קשבת, עצה טובה, תחושה שכל רגש שעולה בי הוא לגיטימי, תחושת חמימות ומבט רך ומבין ותומך. תחושה של קבוצה שהתגבשה לה קבוצת האימהות. בכל מפגש השארת, השארתן בי חומר למחשבה, מחשבה שהעצימה אותי ודרכי גם את המשפחה שלי.

כל זה בנוסף להדרכה מקצועית מאוד של העיסוי עצמו, בו למדנו שעיסוי עושים עם התינוק ולא לתינוק, בו דיברנו על כוחו של מגע אוהב שמלווה אדם לאורך כל תחנות חייו, למדנו וחזרנו שוב ושוב על התנועות, על האווירה בה עושים את העיסוי, על השמנים השונים ועוד ועוד.

תודה ענקית! היה לגמרי שווה לחכות ולעבור את חווית העיסוי לי ולאיילה, דווקא אצלך.

igul2
igul3

אור, אמא של ארי:  "הגעתי אל שלומית יחד עם בני לקורס עיסוי תינוקות. הציפיה היתה ללמוד לעסות ולבלות זמן איכות עם בני. בפועל החוויה היתה הרבה מעבר לכך, שלומית בדרכה הנעימה המדויקת והיחודית הצליחה להציף את אשר על ליבי, השיח שהתפתח בעקבות שיתופים היה ארגז כלים של ממש. היתה לגיטימציה לקשיים, חיזוקים על דרכי התמודדות וחוויה מחבקת ועוטפת. אין ספק כי סדנה זו היא חובה לכל הורה!"

הדר כהן, אמא של עופרי:  "שלומית המהממת!! הסיפור ביננו התחיל מההכנה ללידה, שקיבלתי ים של ידע ששווה הרבה כח וביטחון גדול לקראת הלידה השניה.. וההכנה להנקה לפני הלידה נתנה לי כלים להנקה נכונה, ולזהות את הקושי כשהיה אחרי הלידה. ואז המשכנו לסדנת עיסוי תינוקות, למגע האוהב, זמן איכות שלנו. סדנה שהיא הרבה מעבר לעיסוי!

והשיחות איתך, תמיד יצאתי עם חומר למחשבה. בזכותך אני מרגישה שלמה עם עצמי גם כשאני טועה.. בזכותך למדתי לא לוותר בקלות… בזכותך למדתי להקשיב גם לעצמי. בזכותך יצאתי מהבית😉 ועוד מלאא..
זכיתי ללמוד ממך ולהכיר אותך! הרוגע,הרגישות,הרצון לעזור והסבלנות שלך קנו אותי

igul1
igul5

נעה עזרא, אמא של אייל:  "במפגשי עיסוי תינוקות אצל שלומית, לומדים כיצד לבצע נכון את תנועות העיסוי לתינוק, אבל כל מפגש הוא הרבה מעבר לתנועות. אצל שלומית לומדים את החשיבות של המגע האוהב בין ההורה לתינוק, לומדים את הזמנים הנכונים לביצוע העיסוי ואת המשמעויות של הבכי. בכל מפגש מתקיים דיון מעניין על נושא הקשור להורות. אצל שלומית מותר לדבר על הכל, על הקשיים ועל הרגעים המאושרים ומה אנחנו לוקחים מכל דבר.

לאחר חמישה מפגשים קיבלתי כלים לביצוע העיסוי, כעת כשהתינוק עדיין קטן ועצות לגבי העתיד ואיך ניתן להמשיך עם המגע האוהב גם כשתינוק יגדל. אבל חשוב לא פחות, יצאתי עם המון תובנות לגבי הורות ואיזו אמא אני רוצה להיות עבור התינוק שלי, מה חשוב לי ומה חשוב פחות ואיך לשלב בחיים שלנו מגע נעים וחם.

שלומית, תודה רבה על הסדנה, על כל הכלים שנתת לי ועל המקום הנעים לדבר על הכל בפתיחות.
אני ממליצה בחום לכל הורה להשתתף בסדנה הזו!

אורית יופה, אמא של איתי:  "הגעתי לסדנת הדרכת עיסוי תינוקות של שלומית עם תינוק בן חצי שנה. חשבתי שאולי הוא גדול מידי אבל גיליתי שזה מאוד הרגיע אותו ועשה טוב לשנינו.

שלומית מאוד קשובה לכולם, פנויה לענות על שאלות ולהסביר לעומק לגבי העיסוי ובכלל. קיבלנו הרבה כלים למגע ועיסוי גם בעתיד, כשהילד יגדל.

הסדנה מדהימה! שלומית מדריכה מדהימה שאוהבת אנשים ותינוקות ובהחלט מרגישים זאת"

igul2
igul4

איילה סגל, אמא של יפתח:  "אחרי שהחלטתי שאני רוצה לעשות פעילות של זמן איכות עם הקטן שלי, נתקלתי במקרה בפוסט של שלומית וזה היה ממש משמיים.. כבר במפגש הראשון הבנתי שהקורס הזה הולך להיות הרבה מעבר לקורס עיסוי..

המפגשים היו כל כך נעימים, התנהלו באוירה מקבלת, תומכת, מחבקת. תמיד התגלגלנו לשיחות מעמיקות שעוד הדהדו לי רבות גם בהמשך השבוע.

שלומית העבירה גם את החלק של לימוד העיסוי וגם את השיח בצורה כל כך עדינה, עם המון המון הקשבה ותשומת לב לאמהות ולתינוקות. שלומית יצרה כל שבוע מחדש ממש אי של שקט בתוך השגרה השואבת של האמהות, שבו אפשר פשוט להיות נוכחת ולהנות. חוויה באמת מיוחדת,ממליצה בחום!"

אסתר, אמא של אריאל:  "בסדנת הדרכת עיסוי תינוקות שלומית דואגת לאווירה נעימה ומזמינה, מסבירה בצורה ברורה ובקצב טוב שמאפשר להפנים את התנועות, השיח נעים מאוד וארוחת הבוקר מפנקת! אנחנו נהנינו! "

igul3
igul1

יעל וינוקוב-טפר, אמא של נועה:  "הגעתי לסדנת העיסוי תינוקות של שלומית מתוך מטרה להעביר כמה בקרים במהלך חופשת הלידה.  בסופו של דבר, מלבד הידע בעיסוי שרכשתי, זכיתי ליהנות משיח אימהות במגוון נושאים רלוונטיים, תוך מתן עצות מקצועיות של שלומית וללא שיפוט.

המרחב הנעים ששלומית יצרה עבורנו חיזק את הקשר ביני לבין בתי, לימד אותי תחום חדש ובהחלט הפך את הבקרים בהם התקיימו המפגשים למשהו לצפות לו לאורך כל השבוע"

ליליה ויינר, אמא של איתן:  "הגעתי לסדנה בהמלצת חברה, ואני שמחה שהמתנתי ובחרתי בה על פני הסדנה של קופת החולים. בסדנה היו 5 בנות, וכל צמד אם ותינוק זכה להתייחסות אישית ומותאמת לצרכיו. התכנים הועברו בקצב מתאים. שלומית תמיד הציעה להמתין לצמד שהתעכב מעט, או חזרה על התנועות לטובת מי שפספס. הכל בנועם ובאופן זורם.

בנוסף לתכני העיסוי, נהנינו מארוחת בוקר קלילה וטעימה. שלומית התחשבה באלרגיה שלנו ודאגה לתחליפים כך שלא הרגשנו מקופחים לרגע.

האווירה במפגשים חמה, רגועה ואינטימית. הזדמנות נהדרת לחלוק, ליהנות מניסיונן והמלצותיהן של אחרות וגם להכיר חברות להמשך… "העיסוי הוא רק תירוץ"

פעילות מבורכת לחופשת הלידה, שהרעיונות והתובנות שצמחו במהלכה ילוו אותי גם הרבה אחריה"

igul5
igul2

גילי חנינא, אמא של עומר:  "עומר כבר בן 4 וחצי חודשים, את הסדנה להדרכת עיסוי תינוקות עם שלומית סיימנו לפני חודשיים ומאז לא עשינו עיסוי. בכלל. אמרתי כבר אז שבאתי יותר בשביל החברה, והעיסוי זה רק "על הדרך".

וגיל 4 חודשים, הוא מביא איתו אתגרים חדשים. קשיים בהנקה (חייב להסתכל לכל הכיוונים בדיוק כשהפטמה בפה שלו), קשיים בהרדמות (חייב לתרגל במיטה את הגלגול מהגב לבטן, סיבוב מחוגה, רגליים לפה ומה לא….), וגם "סתם" צורך בתשומת לב. זה ילד שלישי, אני לא נבהלת, יודעת שצריך איכשהו לצלוח את התקופה. נוסיף לזה גם טונוס שרירים גבוה…. וברור לי מה התשובה להכל (טוב נו, לרוב…). נזכרת במשפט של שלומית ש"זה לא הכל או כלום", וגם שהפיזיותרפיסטית שטיפלה בו בקרניו-סקראל הזכירה שזה יכול לעזור.

אז ארגנתי לנו: מגבת, משטח החתלה חד פעמי, טיטולים, מגבונים, שמן שקדים ואת חוברת התנועות. בקטנה כזה…. מוזיקת רקע נעימה. ויצאנו לדרך. לא את כל התנועות זכרתי, אבל מפה לשם, עשינו עיסוי מלא! רגליים ידיים בטן חזה גב ופנים. עומר התמסר, העברנו את הזמן עם תשומת לב ומגע, ואח"כ היה כל כך עייף וישן מעל שעתיים.

ואני? ארזתי את כל ה"ערכה". כי נראה לי שהגיע הזמן שהדברים שלמדנו בסדנת עיסוי התינוקות של שלומית יהיו תוספת חדשה וחשובה לסדר היום הנוכחי שלנו" 

שיתוף: