ליווי הנקה

אמא יקרה,

הדבר הראשון שאני רוצה לבשר לך הוא שהדרכה קשובה בנושא ההנקה תקל עליך ותסייע לך. 

את לא אמורה לדעת הכל בעצמך בנושא הנקה ולא תמיד ההנקה "הולכת חלק" מההתחלה. 

ואני כאן כדי ללוות אותך בהנקה מהרגע הראשון שבו את נתקלת בקשיים. מיד אחרי הלידה או בהמשך. 

igul2

לאחר הלידה אגיע אליך לבית החולים או הביתה, נלמד איך סיפור הלידה (הפיזיולוגית או הקיסרית) משפיע על ההנקה, נראה מה עובד היטב ומה פחות, נאבחן את הגורם לקושי.

אקשיב לרצון שלך, מה חשוב לך, מה את יכולה, למה את זקוקה כדי לעשות את החלק שלך בהנקה בנינוחות מיטבית.

ואז נסיק מסקנות חכמות לקראת דרך ההנקה החדשה.

אצעד איתך בדרך, אלווה  אותך בשאלות שעולות בתקופת ההנקה, כגון: יש לי מספיק חלב? כמה זמן אני אמורה להניק? האם התינוק יונק טוב? מה לעשות כשהתינוק שלי לא עולה במשקל? כיצד להתכונן לחזרה לעבודה?

אגיש תמיכה רגשית בשבילך, נמוסס יחד קולות שיפוטיים, נצחק, נשחרר ונעלה על מסלול ההנקה הטוב ביותר עבורך.

מגיעה לך עזרה קשובה והרמונית.

igul4

בנוסף לליווי ההנקה האישי, מתקיימות מספר סדנאות בנושאים הקשורים להנקה:

» מפגש הכנה להנקה לפני הלידה – אמא שמגיעה מוכנה להנקה עם ידע מבוסס וכלים מעשיים תגדיל את הסיכויים להתחלת הנקה רגועה ומוצלחת. לכן חשוב שתקבלי הדרכה על ההנקה לפני הלידה על מנת שתדעי לנהל את ההנקה בצורה טובה מהרגע הראשון אחרי הלידה.  לחצי כאן לקבל מידע על מפגש הכנה להנקה. 

» מפגש בנושא הנקה, שינה ומה שביניהם – מפגש לאימהות ואבות עייפים לתינוקות יונקים. מפגש שעושה סדר בכל מה שקשור לשנת תינוקות: למה התינוק שלך לא ישן לילה שלם, מה הקשר בין הנקה לבין התפתחות תקינה של שנת תינוקות, מה מצפה לנו ומה יכול לעזור בהתמודדות. לחצו כאן לקבל מידע על המפגש הנקה, שינה ומה שביניהם.

» מפגש בנושא הנקה וחזרה לעבודה – במפגש נדבר על החזרה הקרובה לעבודה, נבין איך את רוצה שהיא תיראה, מהן האפשרויות שלך ומהם האילוצים שצריך להתחשב בהם. תוכלי לבחור אם לשאוב או לא לפני החזרה לעבודה ולאחריה. ובנוסף תלמדי איך לשמור על עצמך ולהקטין את הסיכון לחסימות ולדלקות בשלב הפרידה מההנקה בחלק מהיום.  לחצי כאן לקבל מידע על המפגש בנושא הנקה וחזרה לעבודה.

» מפגש בנושא חשיפה למוצקים בגישת Baby-Led Weaning – במפגש תכירו את סימני המוכנות של התינוק לחשיפה למוצקים, תקבלו מידע והבנה על הגישה וכלים ליישום מוצלח של הגישה. בנוסף, תקבלו ליווי ומענה לשאלות שיעלו תוך כדי התנסות בבית עם התינוק שלכם. לחצו כאן לקבל מידע על המפגש בנושא חשיפה למוצקים בגישת Baby-Led Weaning.

igul3

הידעת?

 

⇐ להנקה יתרונות ותרומות רבות, כמובן לתינוק, וגם לאמא המניקה. הנקה מפחיתה סיכון לחלות בסרטן השד, סרטן השחלות וסרטן בלוטת התריס, וגם מפחיתה סיכון לחלות בסכרת מסוג 2.

 

⇐ חלב האם הוא חומר חי. הוא משתנה במהלך היום וגם לאורך תקופת ההנקה. הוא שונה מאמא לאמא ומותאם לצרכי התינוק הספציפי שיונק עכשיו. 

 

 ⇐ תמ"ל הוא תרכובת מהונדסת של חלב פרה. אלו הם ראשי תיבות של 'תרכובת מזון לתינוקות' ולא 'תחליף מזון לתינוקות'. 

 

⇐ בכי הוא סימן מאוחר לרעב. ותינוק רעב לא תמיד יבכה. כדאי להכיר את הסימנים לרעב של תינוק כדי להיענות לצרכים שלו בצורה מיטבית. 

 

⇐ עזרה לאמא מניקה לא חייבת להיות מתן בקבוק בלילה (עד התבססות ההנקה זה עלול לפגוע בהנקה). עזרה לאמא מניקה יכולה לבוא לידי ביטוי בתמיכה גם כשקשה, עזרה פיסית בבית ועם הילדים הגדולים, בישול בשבילה של ארוחות מזינות ועוד.

 

לחצי כאן לקרוא דברים שמספרות אימהות שליוויתי בהנקה. 

"אני רוצה להודות לך על העזרה, המקצועיות ועל הסבלנות אין קץ. בזכותך קיבלתי את ההנקה מחדש כשכבר הייתי בטוחה שזה אבוד. יובל ואני הרווחנו ונהננו מכל רגע!"

דקלה אטדגי, אמא של יובל

שיתוף: