שלומית מרקוביץ'

דולה | מדריכת הכנה ללידה | מדריכת הנקה | עו"ס

לפני שנהייתי אמא, המחשבה על לידה הפחידה אותי. עלתה בי מנה גדולה של חוסר אונים ופחד מפני הכאב.

 

באותם ימים, זה נראה היה כמו מכשול שלא אצליח לעבור אותו, אפילו חשבתי שאולי נצטרך לאמץ ילדים. עד כדי כך.

כשאני מספרת את זה, מדהים אותי לראות את הדרך שעשיתי. שלושה ילדים ילדתי מאז התחושה ההיא, עזבתי עבודה קבועה ומסודרת ויצאתי לדרך חדשה.

יצרתי את 'דרך לידה', המעניקה מענה מקיף ועוטף בתחום ההריון-לידה-וראשית ההורות. כל כך הרבה התרחש. עולם שלם נברא.

אני שמחה שמצאתי את דרך הלידה שלי ותודה לבן זוגי אלון על כל התמיכה המשמעותית.

אספתי מגוון של חוויות בהריונות, בלידות, בהנקות ובתחילת ההורות.

לא כולן וורודות ומושלמות, ממש לא. ואולי בזכות כל אלו יחד, נוצרה בי תחושת שליחות עזה לסייע לכמה שיותר נשים למצוא את דרך הלידה שלהן ולזכות להיות מחוזקות מהסביבה בכל בחירה. זה באמת אפשרי.

igul2

לפני הלידה הראשונה נרשמנו לקורס הכנה ללידה אישי, שהיה ממש מצוין.

כך הגענו ללידה, אלון ואני, מתואמים ומסונכרנים. במהלך כל השלבים פעלנו נהדר והלידה היתה נפלאה. חוויה שלימדה אותי על החשיבות של ההכנה ללידה והתיאום עם בן הזוג.

בלידה השניה חיכה לנו סיפור אחר לגמרי. פתאום התערבויות, פחד שהגיח מהפינה והרבה מאוד חוסר אונים. חוויה שלימדה אותי כמה חשוב להכיר את זכויותיי בחדר הלידה ואיך לממש אותן, כמה זה משמעותי להגיע מוכנה עם ידע מהימן ואובייקטיבי על מנת להיות שותפה לבחירות בזמן אמת בלידה. הלידה הזו לימדה אותי כמה חשוב שהתינוק והאמא בריאים גם רגשית ולא רק פיזית, וכמה זה מהותי לתחילת הורות הרמונית.

בלידה השלישית חיפשתי חוויה מחזקת יותר מהלידה הקודמת ובחרתי ללדת בבית. הפעם למדתי כמה חשוב לבחור את המלווים שלי בלידה. להרגיש בטוחה איתם, לדעת שהם רואים אותי ואת מה שאני רוצה וצריכה, שהם מחזקים אותי בנוכחות ובמילים ועושים כל שביכולתם כדי שתהיה לי חווית לידה טובה ומחזקת.

igul4

למדתי על בשרי שלכל לידה יש סיפור משלה וכמה חשוב לדעת להתמודד עם סיפורים שונים בבחירה עירנית ונוכחת.

באותם ימים עבדתי כעובדת סוציאלית בשב"ס, התחלתי לקרוא המון חומר בנושא, משהו בי נפתח ויצאתי ללימודים בקורס דולות, קורס מדריכות הכנה ללידה, קורס מדריכות הנקה וקורס הדרכת עיסוי תינוקות. בחרתי להתמקצע בכל התחומים הללו מתוך התבוננות מקיפה על האישה ההרה, היולדת, המניקה, ההופכת לאמא. הזוג שהופך למשפחה, מתוך הבנת החשיבות וההשפעה של כל שלב על הבאים אחריו.

אחרי הלידה השלישית החלטתי לעזוב את עבודתי בשב"ס ויצאתי לחיי החדשים ב'דרך לידה'.

מאוד נרגשת לשמוע על תחושת איתנות, על נשים שמוצאות את דרך הלידה שלהן, נשים שמוצאות את דרך ההנקה שלהן, על תינוקות שעולים במשקל, על בני זוג תומכים בצורה מעולה במהלך הלידה, על אנשים שבאים ללמוד כדי לעזור לעצמם בדרך הכי טובה. על אמהות ואבות שמוצאים כח ועוצמה במרחב קבוצתי משותף אחרי הלידה.

 

אני שמחה להיות שם בשביל כל אותן נשים וזוגות בדרך הלידה שלהם. גאה להגיש שרות שיש בו ראייה רחבה ומענה לצרכים רבים ומגוונים.

 

אשמח להיות שם גם בשבילך, שלומית מרקוביץ' – דרך לידה

שיתוף: