המלצות – שיח אימהות

igul2

לאה סמט אמא של איתן:  "שלומית יקרה, תודה על חודשים של הקשבה, תמיכה, אהבה וקבלה. בזכותך הבנתי שאני לא לבד, שזה בסדר שזה קשה, ובעיקר שאני 'אמא מספיק טובה'.

בטוחה שעוד ניפגש! ♥ ♥ באהבה רבה  ♥ ♥  לאה ואיתן"

לידיה ליפשיץ', אמא של הילי:  "שלומית היקרה, אני רוצה להודות לך על שהיית חלק כה משמעותי בחופשת הלידה שלי. הקליק נוצר בסדנת עיסוי תינוקות, שם הצלחת להקנות ידע מקצועי אך גם יצרת שיח מגוון ומעניין במעגל נשי ואיכותי במיוחד. משם הקשר התחזק ב'שיח אימהות'. כל שבוע מחדש חיכיתי למפגשים על מנת לפגוש אימהות חדשות ו-ותיקות, לאוורר מחשבות, מועקות וכמובן גם התרגשויות חיוביות. את בדיוק מה שהייתי צריכה בתקופה הזו, נטולת ביקורתיות ושיפוטיות. היית קשובה ורגישה, זרמת עם הנושאים שהעסיקו אותנו והיית סבלנית לטלטלות ההורמונליות. ניפגש בילד הבא 😊"

igul4
igul3

אלינה לוין, אמא של עומר:  "היי, רציתי להגיד שוב תודה רבה על המפגשים!!! אני מרגישה בנאדם אחר אחרי כל מפגש, יוצאת לגמרי מחוזקת! כל פעם מופתעת כמה טוב זה עושה 😊  ממש תודה!"

סיון גולדמן, אמא של יובל:  "שלומית היקרה. נפגשנו לפני 9 חודשים בערך, כמה שבועות לפני שיובלי נולדה. במשך כחצי שנה ליווית אותי, ואותנו, באופן צמוד, בכמה כובעים: כמדריכת הנקה, בסדנת עיסוי תינוקות ובמפגשי שיח אמהות. בכל המפגשים בינינו, הן בטלפון והן פנים מול פנים, הכלת, תמכת, חיזקת, הרמת, הקשבת והיית שם בשבילי בכל רגע בו הזדקקתי לך (והיו הרבה רגעים כאלו…).
לצערי, חופשת הלידה נגמרה וכבר עברו חודשיים וחצי מאז שהשתתפתי במפגש של שיח אמהות וזה כל כך חסר לי!!! חסר לי המקום שהוא רק בשבילי, המקום שבו כל רגש או מחשבה הם לגיטימיים. חסר לי המפגש שאיפשר לי להעלות כל נושא שהטריד אותי באותו רגע, חסרה לי ארוחת הבוקר המפנקת, ובעיקר חסר לי המפגש איתך! תמשיכי בדרכך המבורכת ותמשיכי לגעת ולעזור לעוד אמהות. אני מקנאה בהן!"

igul1
igul5

אילנה חיוט, אמא של נועם:  "בתור אחת שלא מתחברת ל״מעגלי נשים״ ולסגנון ה״לשתף״ היה לי חשש, שמהר מאוד התפוגג והתחלף בהנאה רצופה של בוקר של שבירת שגרה של לפגוש חברות…לפרוק את מה שעל הלב, לצחוק, לשתף, ללמוד…ואם זה לא מספיק לכל זה גם מתלווה ארוחת בוקר כיפית קלילה ובריאה" להמלצה המלאה

לילך שפירא, אמא של הדר:  "שלומית היקרה, רציתי להודות לך על חופשת לידה מהנה שבזכות המפגשים האינטימיים של אימהות ותינוקות יצרת עבורי מקום כיפי שנעים להגיע. אפילו שיש לי ניסיון של 4 ילדים, גיליתי שתמיד לומדים דברים חדשים. נהניתי להיפגש איתך ועם אימהות נוספות ולשמוע גם אימהות אחרות שמשתפות על אותם דברים שכולנו כאימהות – מזדהות. את, שלומית, תמיד קשובה לכולם, נעימה ומרגיעה. ממליצה לכל אמא – לא רק לילד ראשון, להגיע, להכיר אימהות נוספות ולהעביר זמן איכות בנעימים עם קפה וארוחת בוקר" 

igul2
igul4

אפרת:  "רציתי להגיד לך שהחיבוק שקיבלתי בקבוצה חיזק אותי מאוד. זה כל כך שונה מהחיבוק והסמיילי שמקבלים בקבוצות בפייסבוק. אין תחליף לקשר אמיתי. הרגשתי שמקבלים אותי כמו שאני. היתה התייחסות למה שהבאתי, קיבלתי ממך ומהאימהות האחרות הרבה נקודות למחשבה וגם כלים להתמודדות.

הדבר היחיד שאני מצטערת עליו הוא שלא הגעתי לקבוצה לפני כמה שבועות, היו נחסכים ממני תחושת הבדידות, הבלבול, וגם יכולתי ליהנות עוד קודם מארוחת הבוקר המפנקת"

 הילה חתן-בכר, אמא של עפרי:  "מחכה בקוצר רוח לכל מפגש עם שלומית ויודעת כמה המפגש יעשה לי טוב.  

כיף לצאת להתאוורר, להכיר אימהות אחרות, להתייעץ, לשתף, לפעמים רק להשמיע, להסתכל על הדברים קצת אחרת, לגלות שיש לי שותפות גורל, שאני לא היחידה ש….. אבל יותר מזה, זכיתי להכיר אישה נפלאה, בעלת לב עצום שיכול להכיל סיפורים אין סוף, אישה שיודעת לומר תמיד את המילים הנכונות בזמן המדויק. אישה שהיא חברת אמת, ואוהבת אדם. אישה שמעניקה מניסיונה הרב ומהידע הבלתי נדלה שלה.

התעצמתי. נהניתי. התפתחתי. נהייתי אימא שלווה יותר" להמלצה המלאה

igul3
igul1

ליליה ויינר, אמא של איתן:  "בחופשת הלידה השניה שלי  השתתפתי בסדנת שיח אימהות בהנחיית שלומית. המפגשים נערכו במקום ממוזג, נוח ומתאים לאימהות ותינוקות וכללו ארוחת בוקר קלה וטעימה.

לאימהות בחופשת לידה יש זמן, וצורך אינסופי לחלוק ו"לדבר על זה". בסדנה פגשתי אימהות כמוני, ששמחו לשמוע ולשתף בנושאים שמעסיקים אותן בתקופה היפה והמאתגרת הזו.

לזכותה של שלומית ייאמר, היא מובילה את השיחה בעדינות, נותנת לדיון להתפתח ולזרום לפי סגנון המשתתפות ומכוונת רק כשהדבר נדרש. עוד אציין כי הגדולה של המפגשים היא לאפשר סביבה תומכת, מקבלת, לא שיפוטית, שבה כל אחת מחליטה על מידת השיתוף והמעורבות הנוחה לה.

תודה שלומית, על המקום החם והפתוח שיצרת עבורנו, ועל הגישה החיובית והמעודדת, שנתנה לנו אפשרות לקשקש, להתייעץ, לצחוק, ולא פעם- להתרגש ולהודות על עצם האימהות שלנו"

מיקה:  "מידי מפגש יש משהו באווירה שמוציא ממך בקול רם את הדברים שאת מעזרה רק ללחוש לעצמך בלב. ברגישות רבה והבנה נדירה מייצרת שלומית מקום בו אין מותר או אסור, נכון או לא נכון ומזכירה לי ולאימהות האחרות שכולנו בעצם פועלות מתוך אינסטינקט אימהי שטבוע בכל אחת מאיתנו. לכן, אחרי כל מפגש אני יוצאת מחוזקת, מעודדת ואמא טובה יותר.

ממליצה בחום לכל אחת ולא משנה כמה ילדים יש כבר בבית"

igul5
igul2

קטיה ויימן חבקין, אמא של גלעד:   "המפגשים האלה סיפקו לי אישית משהו לצפות לו בכל שבוע. המפגשים התקיימו עם כיבוד קל (שלפעמים כאמא טריה זו היתה הארוחה הנורמלית היחידה שלי במשך היום) ובאווירה נעימה ותומכת"

סיגל ברק, אמא של שי:  "ניסיתי לחשוב איך לתאר את המפגשים עם שלומית.

קודם כל ברור שזה כיף. אימהות בחופשת לידה שנפגשות ואוכלות ארוחת בוקר קלה וטעימה.

אבל יש הרבה מעבר בגלל ההנחיה המעולה. שלומית מעלה הרבה שאלות משמעותיות בנושא אימהות וזוגיות שאחרי ההורות, ומנהלת את הדיון ככה שיהיה נעים ומכיל וגם יאפשר לצאת עם תובנות וכלים להתמודדות עם בעיות שצפו, ולא רק בתחושה שהיה כיף לקשקש ולהעביר את הזמן (וזה בהחלט היה כיף). מעבר לכך לשלומית יש הרבה ידע שרלוונטי לנשים אחרי לידה, והיא תומכת בכל בעיה שצצה גם בין המפגשים ובהרבה אכפתיות.

תודה שלומית יקרה על המפגשים והדאגה. נתראה בחל"ד הבאה ☺"

igul4
igul3

אוקסנה:  "אני ממש שמחתי להיות חלק מהקבוצה. רק נשים שילדו ונמצאות במצב שלי יכולות להבין מצב רוח שלי, יכולות לעזור לי ולתמוך בי. כל השבוע הייתי מחכה ליום הזה כדי לספר חוויות / בעיות / מה שמטריד אותי לחברות בקבוצה. אפילו אחרי לילה בלי שינה וללא מצב רוח באותו יום הייתי מגיעה, כדי לקבל כוחות ועזרה.

אני ממליצה בחום להצטרף לקבוצה ולנסות להיפתח ולקבל את התמיכה של שלומית ושל האימהות האחרות. תודה רבה לך שלומית על האוכל הטעים שעשית, על הנושאים המעניינים שהעלאת ועל החום ואהבה שנתת לנו. מתגעגעת מאוד"

ריבי כהן-נחמיה:  "אני יצאתי מכל מפגש כזה עם טעם של עוד! 

זה עתה עברו להן שעתיים של כיף, רוגע וצחוק עם אמהות ותינוקות בדיוק כמוני, במצבי. זה משחרר ומרענן. זה נחוץ ונחמד לצאת קצת מהבית ולראות פנים מוכרות ועוד יותר מכך,  לפגוש ולהכיר חדשות.  נחמד לי לתרום מניסיוני כאם לשלושה,  לעזור לשתף. מעניין לראות אחרות, להקשיב וכמובן להחכים מהאימהות האחרות  ומשלומית המקסימה" להמלצה המלאה

igul1
igul5

יודפת, אמא של נעמה: "בדרך למפגש שאלתי את עצמי על מה נדבר היום. לא ידעתי איזה נושא יעלה. אבל כשהתחיל המפגש והתחלנו לדבר פתאום צף אצלי משהו שלא תיארתי לעצמי שאדבר עליו. משהו שחשבתי שמזמן מאחורי. כשהתחלתי לדבר עליו הבנתי כמה הנושא עדיין טעון אצלי וממשיך ללוות אותי. בסוף המפגש יצאתי מחוזקת ומחובקת על ידי הקבוצה ואני מגישה הקלה גדולה. עכשיו מבינה את ההתעקשות שלך לא להכתיב נושא. ככה את מצליחה ליצור מרחב לאימהות לדבר על מה שמעסיק אותן ולא בהכרח על מה שנראה חשוב למנחה לדבר עליו. אז רציתי להגיד תודה! היה לי אחר, היה לי נעים, היה לי בשביל מה לצאת מהבית "