הדרכת הנקה

אמא יקרה,

הדבר הראשון שאני רוצה לבשר לך הוא שהדרכה קשובה בנושא ההנקה תקל עליך ותסייע לך. 

את לא אמורה לדעת הכל בעצמך בנושא הנקה ולא תמיד ההנקה "הולכת חלק" מההתחלה. 

כן חשוב שהתינוק שלך יקבל הזנה טובה, נוכל יחד להבין מהי הדרך הכי נוחה בשבילך להזין את תינוקך.

igul2

חשוב לי לשמוע מה הרצון שלך, מה חשוב לך, מה את יכולה, למה את זקוקה כדי לעשות את החלק שלך בהנקה בנינוחות מיטבית.

חשוב שתקבלי הדרכה על הנקה לפני הלידה, על מנת שתדעי לנהל את ההנקה בצורה טובה מההתחלה, כבר בשעות ובימים הראשונים אחרי הלידה, ובכך תגדילי את הסיכויים להצליח להניק בשמחה.

אם יש לך חוויות הנקה קודמות, נבין ביחד מה עבד טוב ומה פחות, ונדייק מה את יכולה לעשות הפעם כדי שתהיה לך חווית הנקה טובה יותר.

igul4

סיפור הלידה שלך מאוד משמעותי להתחלת ההנקה.

לכן, לאחר הלידה אגיע אליך להדרכת הנקה לבית החולים או הביתה (טווח נסיעה של עד כ-45 דקות מיקנעם), נבחין בהשפעה של סיפור הלידה, הפיזיולוגית או הקיסרית, על ההנקה, נראה מה עובד היטב ומה פחות, נאבחן את הגורם לקושי ונסיק מסקנות חכמות לקראת דרך ההנקה החדשה.

אלווה בשאלות שעולות בתקופת ההנקה, כגון: יש לי מספיק חלב? כמה זמן אני אמורה להניק? האם התינוק יונק טוב? מה לעשות כשהתינוק שלי לא עולה במשקל? כיצד להתכונן לחזרה לעבודה?

אגיש תמיכה רגשית בשבילך, האמא שילדה, המניקה המשקיעה והמשתדלת וכל הכבוד לך על כל זה. נמוסס יחד קולות שיפוטיים, נצחק, נשחרר ונעלה על מסלול ההנקה הכי טוב לך.

מגיעה לך עזרה קשובה והרמונית.

igul3

בנוסף לליווי ההנקה האישי, מתקיימות מספר סדנאות בנושאים הקשורים להנקה:

» מפגש הכנה להנקה לפני הלידה – אמא שמגיעה מוכנה להנקה עם ידע מבוסס וכלים מעשיים תגדיל את הסיכויים להתחלת הנקה רגועה ומוצלחת. לחצי כאן לקבל מידע על מפגש הכנה להנקה. 

» מפגש בנושא הנקה, שינה ומה שביניהם – מפגש לאימהות ואבות עייפים לתינוקות יונקים. מפגש שעושה סדר בכל מה שקשור לשנת תינוקות: למה התינוק שלך לא ישן לילה שלם, מה הקשר בין הנקה לבין התפתחות תקינה של שנת תינוקות, מה מצפה לנו ומה יכול לעזור בהתמודדות. לחצי כאן לקבל מידע על המפגש הנקה, שינה ומה שביניהם.

igul1

הידעת?

⇐ להנקה יתרונות ותרומות רבות, כמובן לתינוק, וגם לאמא המניקה. הנקה מפחיתה סיכון לחלות בסרטן השד, סרטן השחלות וסרטן בלוטת התריס, וגם מפחיתה סיכון לחלות בסכרת מסוג 2.

⇐ חלב האם הוא חומר חי. הוא משתנה במהלך היום וגם לאורך תקופת ההנקה. הוא שונה מאמא לאמא ומותאם לצרכי התינוק הספציפי שיונק עכשיו. 

 ⇐ תמ"ל הוא תרכובת מהונדסת של חלב פרה. אלו הם ראשי תיבות של 'תרכובת מזון לתינוקות' ולא 'תחליף מזון לתינוקות'. 

⇐ בכי הוא סימן מאוחר לרעב. ותינוק רעב לא תמיד יבכה. כדאי להכיר את הסימנים לרעב של תינוק כדי להיענות לצרכים שלו בצורה מיטבית. 

⇐ עזרה לאמא מניקה לא חייבת להיות מתן בקבוק בלילה (עד התבססות ההנקה זה עלול לפגוע בהנקה ). עזרה לאמא מניקה יכולה לבוא לידי ביטוי בתמיכה גם כשקשה, עזרה פיסית בבית ועם הילדים הגדולים, בישול בשבילה של ארוחות מזינות ועוד.

לחצי כאן לקרוא דברים שמספרות אימהות שליוויתי בהנקה. 

"אני רוצה להודות לך על העזרה, המקצועיות ועל הסבלנות אין קץ. בזכותך קיבלתי את ההנקה מחדש כשכבר הייתי בטוחה שזה אבוד. יובל ואני הרווחנו ונהננו מכל רגע!"

דקלה אטדגי, אמא של יובל